TES Water Group, 2 – 3 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Afrika Ekonomi Zirvesi ‘ne katıldı; Bu önemli organizasyon sırasında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Afrika ile Türkiye arasında kalıcı ve karşılıklı yarar sağlayan ekonomik ilişkiler kurma arzusunu dile getirdi. 50 farklı Afrika ülkesinden, şirketlerin 1.500’den fazla temsilcisi mevcuttu. Türk Ekonomi Bakanı, son yıllardaki Türk-Afrika ilişkilerinin başarılarını hatırlattı. Açılış konuşması sırasında Türkiye Cumhurbaşkanı, Afrika ülkeleri için bu olumlu sonuçları iyi karşıladı. Cumhurbaşkanı konuşmasının sonunda “Kıta boyunca yeni elçilikler” açarak Türk diplomatik ağını geliştirme arzusunu vurguladı. “Türkiye, Afrika ile geçici ekonomik işbirliğini amaçlamıyor, bir günlük ortaklık, ancak ebedi dostluk. ” sözleri ile kapanış yaptı.

TES Water Group ‘un bu organizasyona katılan kadrosu, aralarında kurucu Beyazıt YILDIRIM ’ın da bulunduğu 4 kişiden oluşuyordu. İlgili organizasyon, büyük ölçekli birçok Afrika şirketi ile ilişki kurmak için fırsat oldu. Aynı zamanda Afrika ülkelerindeki büyük projelerde işbirliği protokollerinin imzalanmasına yol açtı. Yapılan toplantıların sonrasında ikili görüşmeler ve ziyaretler gerçekleştirdi. Afrika ile işbirliğine her zaman önem veren firmamız, bu girişimin beklentilerin ötesinde sonuçlar doğurduğunu memnuniyetle belirtmek ister.

Yapılan bu zirvenin genel olarak ve özellikle Afrika’daki uluslararası pazara ihraç hedeflerimize ulaşmamıza vesile olduğu için yetkililere teşekkür ediyoruz. Bu toplantıdan sonra, özellikle Kamerun ile önemli ilerlemeler kaydettik. Temmuz 2017’de Kamerun’da düzenleyeceğimiz bir seminer ile su ve atıksu arıtma, enerji ve inşaat alanındaki faaliyetlerimizi sunacağız.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın

Dilediğiniz tüm konularda iletişim formumuzu ya da telefon numaralarımızı kullanarak bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Gönderiliyor

©2021 BY Companies

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?