17 Mart 2017’de, Afrika ile Türkiye arasındaki ticarete odaklı ilk toplantı İstanbul’da yapıldı. “Africa / Turkey – Francophonie” adlı etkinlik, Francophonie’nin Fransız Devlet Sekreteryası’nın desteğiyle lepetitjournal.com tarafından İstanbul’da düzenlendi. TES Water Group, organizasyonun sponsorlarından biriydi.

DEİK’in (Türkiye Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi) Başkanı Ali Sezen, Batı Afrika ve Ekvator Ginesi için şu sözleri söyledi: “2015 yılı sonunda Türkiye ile Afrika arasındaki ticaret hacmi yaklaşık 20 milyar dolar idi  ve hedefimiz 2023 yılına kadar bu rakamı durdurmaksızın 100 milyar dolara yükseltmek olacak”

DEIK temsilcisi ise şunları ekledi: “Önümüzdeki 25 yıl içinde Afrika’nın cazibe merkezi haline gelmesini bekliyoruz. Günümüzde ABD’nin dünya ticaretine katkısı 16 trilyon dolardır. Afrika’nın ise 2050 yılına kadar dünya ticaretine katkısının 49.000 milyar dolar olacağı kanaatindeyiz. Afrika bir takım zorluk ve sıkıntılara rağmen inanılmaz potansiyele sahiptir. ”

NEDEN AFRİKA?

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Afrika’yı düzenli olarak ziyaret etmekte ve girişimcilere destek sağlamaktadır. Afrika kıtasında 2008 yılında yalnızca 12 adet büyükelçiliğimiz olmasına rağmen günümüzde bu sayı 39’a yükseldi. Sayın Cumhurbaşkanımız büyükelçilik sayısını 2020 yılına kadar daha da arttırmayı hedeflemektedir.

TES Water Group senelerdir suyun olduğu her yerde hizmet verme politikası ile hareket etmektedir. Bu nedenle, Afrika randevularına her zaman grubumuzun ekonomi politikasına uygun olarak cevap vereceğiz

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın

Dilediğiniz tüm konularda iletişim formumuzu ya da telefon numaralarımızı kullanarak bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Gönderiliyor

©2021 BY Companies

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?