Endüstriyel atıksular endüstri türüne ve işlenen hammaddeye bağlı olarak birbirinden farklılıklar göstermektedir. Bazı endüstriyel atıksular aşırı organik içerikli, kolayca biyolojik olarak ayrışabilir veya aşırı inorganik içerikli , zehirleyici özelikte olabilir. Bu doğrultuda, toplam askıda katı madde (TAKM), biyolojik oksijen ihtiyacı (BOİ) ve kimyasal oksijen ihtiyacı (KOİ) çok geniş aralıklarda değişim gösterebilmektedir.

Endüstriyel atıksular bazı parametreler bakımından çok zengin olabilirken arıtma için gerekli diğer parametreler bakımından aşırı fakir olabilir. Kanalizasyona yada alıcı ortama deşarj için uygun deşarj değerlerinde bulunmayabilir. Bir endüstriyel tesis içerisinde de zamana ve proses ile aşamalara bağlı olarak oluşan atıksuyun karakteri diğerlerinden oldukça farklı olabilmektedir.

Endüstriyel atıksuların arıtılabilmesi için pek çok arıtma alternatiflerinin oluşturulması mümkündür.

Firmamız, arıtma proseslerine karar vermeden önce mutlaka endüstriyel atıksu karakterizasyonu yapmakta , uygun arıtma metotlarını belirlemekte ve tasarımını yapmaktadır.

Aynı zamanda bu arıtma proseslerini oluşturulurken deşarj edilecek yerin gerektirdiği standartlar, kullanılacak üniteleri verimleri, proseslerin ilk yatırım, işletme ve bakım maliyetleri ve proseslerden oluşacak olan çamur miktarları ve özelliklerini de dikkate almaktadır.

TES WATER GROUP ,canlıların yaşam kalitelerinin bozulmaması ve gelecek kuşaklara daha temiz bir dünya bırakabilmek amacıyla endüstriyel atıksuların belirlenen standartları sağlayacak seviyede arıtılması gerektiği bilincinde ilerlemektedir.

Sizde yaşamı sürdürmenin, ekolojik dengeyi korumaktan geçtiğine inananlardansanız, doğru yerdesiniz.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın

Dilediğiniz tüm konularda iletişim formumuzu ya da telefon numaralarımızı kullanarak bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Gönderiliyor

©2021 BY Companies

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?