Günümüzdeki hızlı nüfus artışı, kentleşme ve sanayileşme sonucunda insan ihtiyaçlarına bağlı olarak evsel ve endüstriyel atıksular gün geçtikçe artmaktadır.

Alıcı ortamlara arıtılmadan bırakılan atıksular başta suyu olmak üzere havayı ve toprağı kirleterek canlı sağlığı açısından bir tehdit oluşturmaktadır. Suyun giderek azalan değerli bir kaynak olmasının yanı sıra gelecek nesillere daha temiz bir ortam bırakılabilmesi için bu atıksuların, arıtılarak doğaya verilmesi gerekmektedir.

Kalkınma sürecinde olan ülkemiz, son zamanlarda kentsel atıksu arıtma tesislerinin planlanmasına ve yapımına hız vermiştir. Günümüzde atıksuların arıtılması için daha çok aktif çamur, stabilizasyon havuzları, damlatmalı filtre ve anaerobik arıtma gibi biyolojik sistemler yaygın olarak kullanılmaktadır.

Firmamız atıksuların arıtılmasında tasarımını, imalatını, montaj ve devreye alma işlemlerini yapmış olduğu TP / TPU / TPUW Biyolojik Paket Atıksu Arıtma Sistemleri ile çevresel katkı sağlanabileceğini ortaya koymuştur. Düşük işletme ve yatırım maliyetleri olan bu sistemler taşınabilir ve tam otomatik çalışma avantajları ile işletme sorunlarını en aza indirmiştir.

Tes Water Group arıtma sırasında meydana gelebilecek kötü kokular ve zaman zaman arıtma verimlerindeki düşüşlere karşın koku giderim üniteli ve Ultra verim arttırıcı modelleri ile alternatif çözümler ortaya koymaktadır.

Bu uygulamaların yanı sıra Tes Water Group, atıksuların geri kazanılarak yeniden kullanılabilirliği ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın

Dilediğiniz tüm konularda iletişim formumuzu ya da telefon numaralarımızı kullanarak bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Gönderiliyor

©2021 BY Companies

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?