Sağlık hizmetleri sonucu oluşan atıklardan biri olan tıbbi sıvı atıklar, diğer atıklardan ayrı toplanması ve güvenli şekilde uzaklaştırılması gereken özel nitelikte atıklardır. Sağlık çalışanları, hastalar ve halkın sağlığının korunması açısından tıbbi sıvı atıklar, atık döngüsü içinde üretildikleri andan bertaraf aşamasına kadar sistemli bir yaklaşımla yönetilmelidir.

Ülkemizde tıbbi sıvı atıkların halk sağlığı ve çevre için ciddi tehlikeler oluşturduğu bir gerçektir. Tıbbi sıvı atıklar uygun yöntemlerle toplanıp deşarj edilmezler ise hem bu atıklarla uğraşan kişiler hem de toplum için enfeksiyon riski oluşturur.  Bu sebeple tıbbi sıvı atıklar çevre ve insan sağlığına zarar verecek şekilde doğrudan veya dolaylı olarak alıcı ortama verilmemelidir.

Tıbbi sıvı atıkların çevre ve insan sağlığına tehlike oluşturmadan bertaraf edilmesi için; danışmanlık, eğitim ve planlama gibi alt yapıların; sağlık kuruluşları ve belediyeler için etkin ve hızlı bir şekilde sağlanması gerekmekte ve diğer atık sular gibi Avrupa Birliği, Su Çerçeve Direktifi (SÇD) bünyesindeki temel prensipler kapsamında çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden bertaraf edilmesi gerekmektedir. Çözüm olarak ise tıbbi sıvı atığın niteliği dikkate alınarak üretildiği yerde nötralizasyon ve dezenfeksiyon işlemine tabi tutulduktan sonra kanalizasyon şebekesine deşarj edilmesi uygun gözükmektedir. Bu sayede tıbbi sıvı atığın deşarj edildiği alıcı ortamdaki mevcut ekolojik dengenin bozulması ve var olan canlı varlıkların zarar görmesi engellenmektedir.

Firmamızın çevreye vermiş olduğu önem ve kendi yaramızı sarmamız adına bu konuda üretmiş olduğu çözüm olan TES NÖTRALİZASYON & DEZENFEKSİYON SİSTEMİ  ile Tıbbi Sıvı Atıkların bertarafı konusunda etkin bir görev üstlenmiştir. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok noktada görevlerini eksiksiz olarak yerine getirmekte olan ünitelerimiz ; aynı zamanda tasarımı ile de göz doldurmaya devam etmektedir.

Patenti firmamıza ait olan Nötralizasyon & Dezenfeksiyon Sistemi’miz en modern teknolojiler kullanılarak tasarlanmıştır. Basit kullanım kolaylığı ile kullanıcıyı pekte yormayan bir sistem olmasının yanı sıra enerji sarfiyatı da oldukça düşüktür.

Bu noktada TES WATER GROUP firması olarak bizler üzerimize düşen görevi gururla yapmış olup ; dokuz yıldır üretimini gerçekleştiriyor olduğumuz nötralizasyon sistemleri ile çevreye olan duyarlılığımızı bir kat daha arttırdığımızı düşünmekteyiz.

TES WATER GROUP aynı zamanda  farklı sektörlerin üretimlerden kaynaklanan atıksuların geri kazanımlarında, alıcı ortama deşarjlarında ve bertaraflarında da farklı projeler uygulamaya devam etmektedir.

TES WATER GROUP;  işini çok iyi bilen deneyimli geniş kadrosu ile yurt içinde ve yurt dışında bir çok projeye başarılı bir şekilde imza atmıştır ve atmaya da emin adımlarla devam edecektir. Amacımız; Türk mühendislerinin ve Türk şirketlerinin dünya üzerindeki etkinliğini arttırmaktır.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın

Dilediğiniz tüm konularda iletişim formumuzu ya da telefon numaralarımızı kullanarak bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Gönderiliyor

©2021 BY Companies

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?