BYENERGY

BY ENERGY, yenilenebilir enerji alanında yatırımlar yapmak amacıyla BYCOMPANIES şirketler grubu bünyesinde kurulmuştur. Profesyonel kadrosu ile kısa sürede Güneş Enerji Santralleri, Rüzgar Enerji Santralleri ve Biyogaz Tesisleri ile ilgili faaliyetlerine başlamıştır.
Yenilenebilir enerji üretiminde kullanılan donanım ve teknolojilerin de önemli bir tedarikçisi konumunda olan BY ENERGY, elektrik üretim konusunda proje geliştirme, kurum onayları, mühendislik, inşaat ve devreye alma ile anahtar teslim santral kurulumu konusunda hizmet vermektedir.
Firmamız her proje için özel çözümler geliştirerek ve hizmet kalitesini sürekli arttırarak, yenilikçi ve yaratıcı sonuçlara ulaşmaktadır.
Modern yönetim anlayışının sunduğu imkanları, uzman iş gücüyle birleştirerek Türkiye’de GES, RES ve Biyogaz proje yatırımlarının doğru adresi olmuştur. Uzman ekibi ile en iyi mühendislik çözümlerini sunarak kaliteyi elde etme başarısını gösteren enerji sektörünün prestijli firması BY ENERGY, müşteri bağlılığına verdiği önemle taahhüdündeki işleri zamanında tamamlayarak güven ve dürüstlük ilkelerine daima sahip çıkmaktadır.
Topluma, çevreye ve insana olan saygımızın bir sonucu olarak tüm çalışmalarımızda çevreyi korumaya özen göstermek temel ilkelerimiz arasında yer almaktadır.

BY COMPANIES

BY ENERGY başarıları ile tüm dünyada varlığını sürdürmektedir. Biokütle, güneş ve rüzgar gibi enerji kaynaklarının geliştirilmesini ve kullanmasını kapsayacak şekilde Yenilenebilir Enerji Üretim faaliyetlerini yürütmektedir. Türkiye’deki merkez ofisimizden, ürünlerimizi dağıtan, montajını yapan ve gözlemleyen ekibimize güvenerek dünyanın her yanına yayılmaktayız. Enerji sektöründeki profesyonel bakış açımız ile enerji verimliliğini arttırmak ve enerji talebini daha etkin hale getirmek için durmadan çalışmaktayız.

BY ENERGY, PROJELERİNİZDE SİZİ DESTEKLEMEK İÇİN, KURULUMUN FARKLI UNSURLARINI ENTEGRE EDEREK KÜRESEL BİR ENERJİ ÇÖZÜMÜ SUNMAKTADIR.

Enerji ihtiyacının değişmesi nedeniyle; araştırma, tasarım ve danışmanlık hizmetlerimizin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. BY ENERGY ’nin yeşil felsefesi; bizi birçok stratejik iş alanının geliştirilmesine yönlendirmiştir:

BY COMPANIES

BY ENERGY, projelerinizde size desteklemek için, kurulumun farklı unsurlarını entegre ederek kürsele bir enerji çözümü sunmaktadır. Bu, adımlarınızı basitleştiren ve donanım uyabilirliği açısından ek güvenlik sağlayan en ideal çözümdür. BY ENERGY’nin çözümü, özellikle ihtiyaçlarınıza ve her zaman en son teknolojiye gore uyarlanmıştır.

BİYOGAZ

Biyogaz, anaerobik koşullar altında organik maddenin fermantasyonu veya anaerobik çürümesi ile üretilen bir gazdır. BY ENERGY tarafından üretilen kompakt biyogaz üniteleri, mikrobiyolojik proses kullanarak organik atığı enerjiye dönüştüren oldukça verimli bir birleşik ısı ve güç üniteleridir. Biyogaz üretim ünitemiz, atık taşıma ve tasfiye gereksinimleri ve bunlarla ilişkili maliyetleri ortadan kaldırmamıza yarar. Çiftlikler, kırsal alanlar ve gıda endüstrisi için tasarlanmış olup, hızlı montaj, düşük maliyet ve kullanımı kolay konteynerlar ile dünyanın her yerine teslim edilmektedir.

 


 

Örneğin Türkiye’de:

 • Ortalama 80 milyon ton/yıl evsel atık var
 • Bu atıkların %60’ı belediye çöp dökümhanesine gönderilmektedir
 • Bu atıkların ortalama olarak %65’i biyolojik olarak parçalanabilmektedir.
 • Bu organik atıklar 350 milyon ton CO2 ‘e eşdeğerdir.

 


 

Bu durum dünyadaki birçok başka ülkede de aynı olabilmektedir.
Kendi biyogazınızı; hızlı kurulum, basit izinler, uzaktan izleme sistemi ve 2 yıl üretici garantisiyle üreterek;

 

 • Atık bertaraf maliyetinden kurtulun
 • Karbon ayakizini azaltın
 • Fosfatları geri dönştürün
 • Organik gübreyi kaldırın

 

Neden biyogazı seçmeliyiz?

 

 • Biyolojik atıkların bertaraf edilmesi ve arıtılması atık endüstrisi için önemli bir sorundur.
 • Anaerobik fermantasyon – kompostlaştırmaya üstün bir alternatiftir.
 • Sınırlı iç rezervler
 • Toprağın verimliliğini ve parazit yetiştiriciliğini sürdürmek için temiz yanıcı gaz ve yüksek kaliteli organik gübre sağlar.
 • 21.48 MJ / m3 veya 4.800 kcal / m3 gibi tipik bir kalori değere sahiptir
 • Bilinen yenilenebilir enerji kaynağıdır.
 • Potansiyel sera gazı emisyonlarının azaltılmasını sağlar.

 

Sistemimiz tarım ve kırsal alanlar için özel olarak tasarlanmış olup atıkları işleyebilir. Belediyelerin, gıda endüstrisinin ve turizm endüstrisinin özel ihtiyaçlarını karşılayabilir. Ayrıca esnek, taşınabilir, saklanabilir ve modüler bir yapıda sunulmaktadır. Bu sistemler, şantiyede veya şebekede kullanılabilecek şekilde bir kombine ısı ve güç ünitesi (CHP) veya bir gaz türbini ile 8kW ila 70kW elektrik üretmek üzere tasarlanmıştır. Kompakt mikro-elektrik santralleri yılda 180 ila 1.100 ton gıda ve biyolojik atık üreten yerler için ideal bir çözümdür.

Servis ekibimiz aracılığıyla etkili bakım programları ve satış sonrası destek hizmetleri sağlamaktayız. Buna ek olarak, ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli destekler ve uzun vadeli bir garanti sunmaktayız.

 

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ

BY ENERGY, güneş enerji santrallerinin mühendislik, planlama, tedarik, lojistik, inşaat ve kurulum hizmetlerini sunmaktadır. Projenin ilgili mevzuatlara ve teknik ölçütlere göre en uygun şekilde tasarımı, iş takvimi taahhütleri çerçevesinde yürütülmesi, ürünlerin tedariki ve sahaya teslimi ile projeye uygun inşaat ve kurulumu gerçekleşmektedir.

BY ENERGY güneş santrallerindeki bilgi birikimi ve deneyimi ile arazi analizi, fizibilite çalışmaları, teknik tasarım ve planlama, statik ve elektrik projelendirme, proje resmi onay süreçleri, resmikabulleri gerektiği gibi ve taahhütleri çerçevesinde kısa zamanda gerçekleştirir. Teknik bilgi birikimi ve tecrübesi ile BY ENERGY, kurulum sonrası testler ve raporlamalar, devreye alma, santralin maksimum performansı konusunda analiz ve optimization, olası arızalara yerinde hızlı müdahale, ayrıntılı arıza raporları, periyodik bakım ve sistem denetimi konusunda geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.

 

RÜZGAR ENERJİ SANTRALLERİ

BY ENERGY; Rüzgar Enerji Santrallerinin inşasında yer alan temel, yol, vinç sahası, kablo kanalı, şalt, trafo, bina projelendirme ve yapım gibi tüm alt konularda kontrat-iş takibi, denetimi yanı sıra süpervizörlük hizmeti vermektedir. Aynı zamanda edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile mevzuat takibini sonuna kadar gerçekleştirip projenin geliştirilmesi, projelendirilmesi, lisans süresi ve sonrası, inşaat ve kurulum proje onayları ile geçici ve kesin kabul süreçlerini yönetmektedir.

BY ENERGY, santral yatırımlarının nihai aşaması olan kurulum sonrası gerekli testlerin yapılması ve gereği üzere raporlanmasının ardından rüzgar türbinleri, şalt ve enerji nakil hattı ile santral kabullerini tüm gereklilikleri ile yerine getirip kurum süreçlerinin takibini yaparak devreye alımı gerçekleştirir.

 

Bize Ulaşın

Dilediğiniz tüm konularda iletişim formumuzu ya da telefon numaralarımızı kullanarak bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Gönderiliyor

©2021 BY Companies

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?